MEEV  
Ana Sayfa | Hakkımızda | Vakıf Mevzuatı | Organizasyon | Basında MEÇEV | Bize Ulaşın

İlimiz

Muğla Hakkında
Valilerimiz
Milletvekillerimiz
İlçelerimiz
Belediye Başkanlarımız
Muhtarlarımız
Hemşehrilerimiz
Muğlalı Ünlüler
Kültürümüz
Muğla İstatistikleri
 
Etkinlikler
Faaliyetlerimiz
Ziyaretlerimiz
Projeler
 
Diğer
Resim Galerisi
Ziyaretçi Defteri
Muğla Fotoğrafları
Muğla Videoları
Muğla Müzikleri
Muğla Haritası
 
Linkler
 
 EGE İLLERİ TANITIM FUARI NASIL GEÇTİ?
 

Bu yıl 9. düzenlenen Ege İlleri Tanıtım Günleri'nin ev sahipliğini Muğla yaptı.
Muğla'nın ev sahibi kent olduğu, 9. Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günleri, ege bölgesine özgü yemeklerin, el sanatlarının, halk oyunlarının yer aldığı etkinliklerde; Ege bölgesinin güzellikleri ve bölgede yapılan çalışmalar anlatılıyor. 4 gün sürecek etkinliklerde Ankara ve çevre illerden gelecek olan vatandaşlar, Egenin eşsiz doğası, turizmi sanatı, sosyal ve kültürel hayatı, ticaret ve sanayisi, yani her yönüyle Ege Bölgesi'ni tanıyor. Bu yıl 9. düzenlenen Ege İlleri Tanıtım Günleri'nin ev sahipliğini Muğla yaptı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, 9. Ege İlleri Tanıtım Günleri'ne katıldı. Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen törenin açılış konuşmasını yapan Eroğlu, Ege Bölgesi'nin Türkiye ekonomi açısından önemine dikkat çekerek şunları söyledi:
"Bu bölgeye ne yapılsa azdır. Türkiye'de en çok istihdam sağlayan, en çok ihracat, en çok üretim yapan bir bölge. Biz de bir Egeli olarak acaba ne yapabiliriz diye çok düşündük. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, 'Sen de o bölgenin insanısın. Büyük bir gelişim projesi hazırla dedi. Biz de burada Ege Gelişim Projesi adıyla bir proje hazırladık. 2019 yılı sonuna kadar yaklaşık 28 milyar TL'lik bir yatırım yapılacak."
"5 Bin Köye 5 Bin Gelir Getirici Orman" projesi hakkında da bilgi veren Eroğlu, "En yakın köy ve mahalledeki ormanlık alanda gelir getirici fıstık çamı, ceviz, badem, hatta zeytin aşılayarak bunları vatandaşa dağıtıyoruz. Böylece 5 bin köye 5 bin gelir getirici orman kuruyoruz" diye konuştu.
Ege Bölgesi için yeni bir seferberlik başlattıklarını vurgulayan Bakan Eroğlu, "Özellikle tabiat turizmi çok önemli. Deniz turizminden artık fazla gelir gelmiyor. Deniz turizmi için gelen bir yabancı turist 500-800 dolar bırakıyor. Ama tabiat turizmi için gerçekten çok büyük miktarlarda her gelen turist 10 bin dolar bırakıyor. Sanayicilerimiz, iş adamlarımız bize müracaat ederse bununla alakalı bilgi veririz .Ege Bölgesinde orta ve ileri teknoloji sanayi geliştirmek için bir seferberlik başlattık. Pek çok teşvik imkanı var" ifadelerini kullandı.
Tıbbi ve aromatik bitkiler konusunda verilen teşviklere de değinen Eroğlu, "Dünyada çok önemli. 107 milyar dolarlık bir pay var. Bu konuda biz her türlü desteği veriyoruz. Tıbbi aromatik bitkiler konusunda yatırım yapmak isteyenlere yer tahsis ediyor, araştırmasını yapıyor ve Ar-Ge destekleri veriyoruz. Bu konuda da bir çalışma yapılırsa isabet olur" açıklamasında bulundu.
 

Kısa Kısa

GENEL KURUL SONUÇLARI

26. DÖNEM MİLLETVEKİLİ SEÇİMİNDE SEÇİLEN MİLLETVEKİLLERİMİZ

HSYK GENEL KURULU'NUN 24.02.2011 TARİH VE 92 SAYILI KARARIYLA , M. SELÇUK GÜNEY (YATAĞAN) YARGITAY ÜYELİĞİNE SEÇİLMİŞLERDİR.
Bağış ve Yardımlarınız İçin
Hesap numaralarımız;
T.C. Ziraat Bankası
Ankara Kızılay Şubesi - 39009078 - 5003
IBAN: TR 87 0001 0006 8539 0090 785003
Etkinlik Takvimi
« Nisan 2021 »
Pzt Sa Çar Per Cm Cmt Pz
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Hava Durumu
Muğla
MUGLA
Ankara
ANKARA
 
 

MUĞLA ÇEVRE KORUMA VE DAYANIŞMA VAKFI (MEÇEV)
E-posta: bilgi@mecev.org.tr


İşbu Sitenin tüm hakları saklıdır. Site içerisindeki resimler, yazılar Kaynak gösterilse dahi, izin alınmadan başka sitelere, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, internet ortamında ya da başka biçimde alenileştirilemez, basılıp çoğaltılamaz. © 2008